052-4040940

ביטול כתב אישום עבירת שב"ח

לאור טיעונים משפטיים הנובעים מפסק דינו של בג"ץ אשר קיבל עתירה שהגשתי, הציע ביהמ"ש לתביעה לחזור בה  מכתב אישום כנגד שוהה בלתי חוקי שנתפס בישראל כאשר לחובתו מאסר על תנאי בר הפעלה של שלושה חודשי מאסר. משכך חזרה בה התביעה מן האישום והוא בוטל כך שנמנעה מהנאשם כניסה לכלא למאסר ממושך של 5 חודשים לפחות. 

מ׳ מאוד רצה להוציא אישור עבודה בישראל ובסך הכל להתפרנס בכבוד בעבודות בנייה. הוא מעולם לא נקשר בעבירות פליליות או ביטחוניות, אבל בשל מאסר על תנאי בן 3 חודשים שנגזר עליו כשנתפס בישראל, לא אושר לו היתר שהייה.

בלית ברירה חצה את הגדר, נכנס לעבוד ונתפס בעוד הוא יושב לצד נהג ערבי – ישראלי בעיר לוד.

ביהמ״ש האריך מעצרו בשל החשש מאי התייצבות למשפט, אך ערר שהגשתי התקבל והוא שוחרר לביתו.

במסגרת הליך גישור קיבל ביהמ״ש את עמדתי לפיה לא הייתה הצדקה בנסיבות העניין לבדוק את זהותו במסגרת מחסום שגרתי לבדיקת רישיונות נהיגה והמליץ לתביעה לחזור בה מכתב האישום. התביעה קיבלה את המלצת ביהמ"ש והודיעה על חזרתה מכתב האישום אשר בוטל והלקוח ניצל מהפעלת מאסר על תנאי ומעונש נוסף – כחמישה חודשי מאסר בפועל.

עוד בנושא

תעבורה

המשרד מייצג נאשמים בעבירות תעבורה חמורות כגון נהיגה בשכרות וסירוב לבדיקת שכרות, מהירות, תאונות דרכים, נהיגה בקלות ראש, גרימת מוות בתאונת דרכים ועוד, ובעל תוצאות

קרא עוד »
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support