052-4040940

כתב אישום

ביטול כתב אישום

כאשר אדם נחקר בחשד לעבירות פליליות, עלול הדבר להבשיל בסופו של יום עד לכדי כתב אישום. כתב אישום יכול להשפיע רבות על חייו של הנאשם ועל הסביבה הקרובה לו, הקריירה שלו ועתידו. ישנה אפשרות במקרים מסויימים, לבקש מבית המשפט להורות על ביטול כתב האישום. במקרים רבים דבר זה אפשרי כאשר נפל פגם במהלך ההליך הפלילי, אך ישנן גם נסיבות נוספות. חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין פלילי מנוסה מוקדם ככל האפשר, על מנת למנוע כתב אישום, לכן יש לבחור עורך דין מקצועי, שיוכל להשיג את התוצאה המיטבית ביותר עבורכם. עורך הדין  אייל אבולפיה מכהן בוועדות השונות כגון- וועדת המשטרה, ועדת חקיקה של הלשכה ועוד, ובעל ניסיון רב.

חשיבותו של ביטול כתב אישום

כאמור, ביטול כתב אישום יכול להיות התוצאה הטובה ביותר, אך הדבר מורכב וחשוב לדעת באילו מקרים ניתן לבטל כתב אישום. לעיתים ישנה חזרה מהגשת כתב האישום, אך אז מדובר בזיכוי ולא בביטול, מקרה אחר, הוא כאשר התביעה מגיעה להסכמה עם ההגנה בשל נסיבות המובילות לזיכוי. מקרה נוסף הוא כאשר ההגנה מבקשת לבטל את כתב האישום, זאת באמצעות טענות מקדמיות שניתן לטעון על פי החוק, ואז בית המשפט יכול לקבל את הטענה המקדמית ולבטל את כתב האישום. ישנן  עשר טענות כאלה ובתוכן ניתן למצוא התיישנות, היעדר סמכות, נפילת פגם כלשהו שנפל במהלך ההליך, חסינות, הגנה מן הצדק ועוד. על פי החוק, כמעט כל טענה מקדמית יכולה להיטען במהלך כל שלבי המשפט, פרט להעדר סמכות מקומית או נפילת פגם בתהליך הגשה, כאשר שתי הטענות הללו צריכות להיטען בתחילת המשפט. לאחר שההגנה מגישה את הטענות המקדמיות התביעה תצטרך להשיב עליהן ואז בית המשפט יכריע באם יבטל את כתב אישום או לא.

משמעות ביטול כתב אישום

ישנם מקרים בהם ביטול כתב אישום בנסיבות מסוימות, מקנה אפשרות לתביעה להגיש אותו מחדש לאחר תיקון פגם למשל, לכן חשוב מאוד לשכור את שירותיו של עורך דין מקצועי ומנוסה בפלילים ובתוך כך מנוסה בביטול כתבי אישום. עורך הדין אייל אבולפיה, עוסק גם בתיקים גדולים ומורכבים ובעל ניסיון רב בתחום הפלילי, פנו אליו ליעוץ.

משמעות ביטול כתב אישום

עוד בנושא

תעבורה

המשרד מייצג נאשמים בעבירות תעבורה חמורות כגון נהיגה בשכרות וסירוב לבדיקת שכרות, מהירות, תאונות דרכים, נהיגה בקלות ראש, גרימת מוות

קרא עוד »
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support